Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Lyžiarske strediská Slovinsko

Lyžiarske strediská Slovinsko

V Slovinsku sa nachádza viac ako tucet veľkých a taktiež mnoho menších lyžiarskych stredísk, ktoré dohromady utvárajú viac ako 270 km zjazdoviek a sú spojené 190 lanovkami a vlekmi. Lyžarské strediská sú rozmiestené až do výšky 2 292 m n.m. a ponúkajú predovšetkým ľahké a stredné trate, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi a taktiež pre začiatočníkov. Vo veľkých strediskách máte možnosť užiť si ako túry na lyžiach, tak aj čierne zjazdovky pre pokročilejších lyžiarov. Väčšina lyžiarskych areálov leží na východe vrchoviny Pohorje v Julských Alpách na severovýchode krajiny. K najznámejším lyžiarskym střediskám patrí Maribor v Dolnom Štajersku a Kranjska Gora v regióne Gorenjska, obe strediská sú veľmi dobre známe zo Svetového pohára v alpskom lyžovaní.

V regióne Gorenjska nájdete taktiež stredisko Vogel-Bohinj, ktoré je veľmi bohaté na sneh a taktiež stredisko Kobla-Bohinj s viac ako 20 km zjazdoviek. Menšie lyžarske strediská nájdete na juhu Slovinska, ktoré ponúkajú okolo 8 km zjazdoviek.

Après ski Slovinsko

Lyžiarske strediská v Slovinsku sú vďaka svojej rozlohe a stave zjazdoviek vhodné pre rodiny s deťmi, ale aj pre pokročilých lyžiarov. Klasická zábava v bare na zjazdovke je tu, pokiaľ vôbec iba v menšom počte. Lyžiarske stredisko v Maribore ponúka napríklad krčmičky na zjazdovke a v údolí hudbu a občerstvenie. Okrem lyžovania tu môžete okúsiť aj ďalšie spoločenské aktivity, ako napr. sánkovanie, bežecké lyžovanie, prechádzky v snežniciach, jazdu na konskom záprahu alebo horské túry, a tým sa zoznámiť s krásnou zalesnenou prírodou tohoto regiónu.

Pre celkom relaxačnú dovolenku je v Slovinsku k dispozícii taktiež 14 rôznych certifikovaných termálnych kúpeľov a wellness zariadení. Veľká porcia wellness za veľmi príjemnú cenu robia z dovolenky v Slovinsku niečo špeciálne.

Výletné ciele Slovinsko

V Slovinsku existuje množstvo pamätihodností, historických miest a idylickej prírody. Vďaka histórii tejto krajiny, ktorá bola súčasťou Rakúsko - Uhorska a neskôr Juhoslávie bolo Slovinsko kultúrne a historicky svojim spôsobom ovplyvnené. Ako jediná krajina na svete oslavuje Slovinsko národný kultúrny sviatok (8. február). V dvoch najväčších mestách, hlavnom meste Ľubľana a taktiež Maribore nájdete nespočetné množstvo historických budov a iných kultúrnych hodnôt: budovu opery a taktiež budovu baletu, Slovinskú filharmóniu, Národné divadlo a Národnú galériu, ale taktiež množstvo kultúrnych možností. Umenie, kultúra a dejiny sú tu všadeprítomné.

Pre milovníkov prírody a hôr ponúka Slovinsko taktiež možnosti k výletom a dovoleniek. Ako tretia najzalesnenejšia krajina Európy ponúka Slovinsko širokú škálu lesných turistických trás a priestor na prechádzky v sněžniciach a populárne lyžiarske túry.

Lyžiarske strediská Slovinsko

Miesto (región) Výška miesta Lyžiarske stredisko Zjazdovky Výška strediska
oddo
Kranjska Gora
806 m Kranjska Gora 20 km 800 - 1 215 m

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami