Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Zermatt

92 Počet hodnotení:

98 % Miera odporúčaní:

Stredisko 9,2
Lyžiarska oblasť 9,5

Lyžiarske stredisko Zermatt

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 3 883 m Kabínkové lanovky: 15
Najnižší bod: 1 562 m Zjazdoviek celkom: 200 km
Výška dediny: 1 608 m
Zjazdovky:
32 km
Vlekov celkom: 32
Zjazdovky:
117 km
Kotvové vleky: 9
Zjazdovky:
51 km
Sedačkové lanovky: 8

Lyžiarske stredisko Zermatt

V lyžiarskom regióne Zermatt-Matterhorn je Vám so skipasom "Zermatt" k dispozícii 200 km zjazdoviek a 32 moderných lanoviek a vlekov. Vrátane toho aj najvyššia 3S lanovka sveta. V legendárnej oblasti prevládajú len superlatívy: ľadovec Matterhorn so svojou nadmorskou výškou skoro 4 000 m je rajom a najvyššie položeným lyžiarskym strediskom v Alpách. Najvyšší vlek na pohorí siaha až do nadmorskej výšky 3 883 m a stáva sa tak najvyššie položenou horskou stanicou v celej Európe. Z hora sa Vám ponúka neopísateľný výhľad na 38 alpských pohorí a 34 ľadovcov. Ľadovcové stredisko Zermatt-Matterhorn je vďaka svojej univerzálnosti a snehovým podmienkam počas celého roku jedným z najobľúbenejších lyžiarskych miest vo Švajčiarsku. Najdlhšia zjazdovka tu meria 25 km a každý lyžiar si tu príde na svoje, či už obľubujete modré, červené alebo čierne zjazdovky alebo ste začiatočník či profík. Všeobecne možno povedať, že sa môžete tešiť na nekonečné kilometre zjazdoviek - vždy s výhľadom na majestátny štít Matterhornu.

So skipasom "International" obdržíte okrem iného aj prístup na talianske stredisko Cervinia a zjazdovky sa Vám rozšíria až na 360 km (viď región). Ako okružnú túru po všetkých lyžiarskych pohoriach v regióne odporúčame absolvovať Matterhorn Ski Safari. Na dvoch rôznych trasách (Safari Silber a Safari Gold) môžete lyžovať celý deň vysnívané zjazdovky bez toho, aby ste museli použiť jeden vlek dvakrát. Začiatok je na Rothorn pokračujete cez Riffelberg potom na Theodulgletscher, Trockener Steg, ľadovcový raj Matterhorn glacier paradise, Breuil-Cervinia, Testa Grigia a koniec je cez Stafelalp späť na Zermatt.

Ak by bolo pre Vás toto rozšírenie nepostačujúce, región Vám ponúka aj rôzne výnimočnosti ako napríklad "Slow Slopes". Na tejto špeciálne značenej zjazdovke musia lyžiari jazdiť pomaly a opatrne. Ideálny priestor pre neistých lyžiarov a pre tích, ktorí nevyhľadávajú vzrušenie z rýchlosti. Niekoľko snowparkov a spolu 36 km zabezpečených zjazdoviek pre freeriderov poskytujú zábavu v okolí Matterhornu pre všetkých.
Plán zjazdoviek Zermatt
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Zermatt

Brázdiť počas hviezdných nocí takmer ľudoprázdne zjazdovky a popritom obdivovať svetlá Zermattu je úžasný zážitok. Medzi decembrom a aprílom majú milovníci snehu príležitosť užívať si na zjazdovkách na Rothorne taktiež vo večerných hodinách. Pri zakúpení vstupeniek na nočné lyžovanie je v ich cene zahrnuté aj chutné fondue menu v reštaurácií Rothorn. Tu si môžu lyžiari a snowboardisti prehĺbiť zážitok z celého večera.

Après ski Zermatt

Tiež mimo zjazdovky Vám má Zermatt čo ponúknuť. Po dni na zjazdovkách sa môžete oddať zábave après ski a nočnému životu. V bare "Hennu Stall" na zjazde do údolia z Furi do Zermattu každý večer hraje DJ a postará sa o super náladu. Okrem toho na vás čaká ako jediný Ski-in-Ski-out-resort v obci Zermatt "Cervo" s nádherným výhľadom na Zermatt. Ideálne na zakončenie večera so štýlovým après-ski. Ulica Bahnhofstraße je hlavným miestom veselej après ski zábavy a zároveň aj úplne najdôležitejšou nákupnou trasou. Veľa obchodíkov a barov so živou hudbou láka mnohých návštevníkov. Kto by rád prežil pokojný večer, môže navštíviť niektorú z vyše 90 rôznych reštaurácií. Či už zavítate ochutnať miestnu kuchyňu do Schwyzer Stübli alebo medzinárodnú kuchyňu v "The Pipe", kde nájdete zmes z afrických, indických, mexických a thajských pokrmov, rozhodne si pochutnáte. Zahrať si môžete tenis, ísť si zakorčuľovať, vyskúšať si horolezectvo alebo paragliding. Okolie ponúka okrem toho aj veľa kultúrnych pamiatok, návštevu múzea Matterhorn by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Snowpark: Snowpark Zermatt

Ako najvyššie položené, celoročné lyžiarske stredisko Álp ponúka Zermatt a ľadovec Theodul kopec možností, ako si celoročne 365 dní vychutnať lyžovačku. Nezáleží na tom, či fandíte jazde na lyžiach alebo snowboarde, podstatné je, že tu i v oblasti freestylu prídete stále na svoje. V „Zermatt Snow Parku“ si začiatočníci a profíci môžu vyskúšať rôzne triky na rôznych prekážkach, ktoré umožňujú veľkolepé skoky a pohyby. V zime park pozostáva zo začiatočníckej línie s 12 skokmi a 12 boxami, ako aj prekážkovej dráhy s troma railami a ďalšími skokmi a Rail Gartenu pre pokročilých jazdcov.

Profesionálni snowboardisti sa po celý rok starajú o prvotriedne podmienky v parku, ktorý je vám k dispozícii dokonca aj v lete s inou podobou ako v zime. Park je vhodný ako pre začiatočníkov, tak i pre pokročilých a ponúka v nadmorskej výške 3 250 m a s dĺžkou 1 200 m skutočne skvelé podmienky. To si predsa nemôžete nechať ujsť!

Plán snowparku Zermatt
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Zermatt nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Švajčiarsko

Výsledky testov od expertov Zermatt

Výsledok testu Zermatt sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,4 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Zermatt

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Zermatt

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter