Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Lyžovačka USA

Skvelý prašan, strmé zjazdovky, zasnežené svahy a zjazdy cez hustý les... V raji zimných športov USA si príde na svoje určite každý. Lyžiar alebo snowboardista, začiatočník či profesionál – pravý pôžitok zo zimných radovánok je tu zaručený. V snehom istým regióne USA vznikli veľké strediská. Od očarujúcej módnej Promi-Mekka až po rustikálnu horskú dedinu okúste to, na čo máte chuť.


Prečo zimná dovolenka v USA?

Prečo by ste sa mali vybrať za lyžovaním cez oceán, keď sa môžete vybrať do Álp? Správna otázka. Napriek tomu ale existujú pádne dôvody, prečo sa zimná dovolenka v USA vyplatí. Hlavným dôvodom je perfektná kvalita snehu. Štát Utah je známy, ako miesto "s najlepším snehom na svete". Na mnohých poznávacích značkách miestnych áut uvidíte nápis: „Greatest Snow on Earth“. Či je to naozaj ten najlepší sneh sa môžeme doťahovať, ale niečo na tom naozaj bude. Sneh je tu fantastický! Tak suchý, ľahký a vzdušný prašan nájdete v Európe iba zriedka. Tomuto druhu snehu sa hovorí “cold smoke” alebo “champagne powder” a v Rocky Mountains ho nájdete naozaj veľa!

Špecialitou Severnej Ameriky sú lyžiarske rezorty. Tu na rozdiel od Európy patria k štandardu nie len upravené zjazdovky, ale taktiež prírodné terény pre off-piste. Jazda medzi stromami a skalami je tu povolená, lyžovanie tu jednoducho nemá hraníc! Okrem toho sú zjazdovky väčšinou nepreplnené a ponúkajú tak veľa priestoru pre rýchlu jazdu a široké oblúčiky. Veľmi dobrí lyžiari alebo snowboardisti si zamilujú extrémny terén a zjazdy Double Black Diamond - neuveriteľná porcia adrenalínu! Ako na upravených zjazdovkách, tak aj na prírodnom teréne si užijete nenahraditeľný pocit slobody na lyžiach. Navyše je tu tree skiing, ktorý je v Alpách zakázaný a je naozajstným highlightom. Svahy medzi stromami sú upravované dokonca aj v lete, aby boli zaistené ešte lepšie podmienky v zime. Ako ďalšie za zmienku stojí “catskiing”:: organizátori catskiing Vás dopravia v malých skupinkách pásovým vozidlom k neznámym svahom, kde môžete oblúčiky do snehu vykonať ako prvý práve Vy. Aj miestni obyvatelia sú priateľskí a pohodoví a riadia sa mottom "easy going", či už na zjazdovke, v rade na vlek, alebo pri après-ski. Ľudia v USA majú radosť zo života a taktiež to vedia v priebehu zimy aj ukázať. Miestni si navyše dávajú na službách veľmi záležať. sú pripravení vždy pomôcť a sú taktiež veľmi priateľský.

Kde vyraziť na lyže v USA?

V krajine neobmedzených možností nájdete mnoho možností pre lyžiarov a snowboardistov. Pre dovolenku na lyžiach sú najvhodnejšie štáty Utah a Colorado. Štát Mormonov - Utah má čo ponúknuť - predovšetkým ľahko a rýchlo dosiahnuteľné strediská. Bránou do lyžiarskeho sveta Utahu a jeho nespočetných lyžiarskych stredísk, ktoré dosiahnete vo veľmi krátkom čase. Utah je hlavné mesto Salt Lake City. Medzinárodné letisko Salt Lake City je možné dosiahnuť z mnoho európskych letísk priamym letom. Odtiaľ ste na prvom vleku za pol hodiny.

Salt Lake City sa ako lyžiarsky región preslávilo v roku 2002, kedy sa stalo spolu s Park City hostiteľským mestom zimných olympijských hier. Park City je od roku 2005 domovinou najväčšieho vzájomne prepojeného lyžiarskeho strediska v USA a nachádza sa asi 20 minút jazdy autom od letiska Salt Lake City. Mnohostranný lyžiarsky rezort ponúka prístup k niekoľkým veľmi dobrým lyžiarskym strediskám, ako napr. luxusné stredisko Deer Valley, ktoré je exkluzívne prístupné iba lyžiarom, raj prašanu SnowBird, lyžiarske stredisko Alta, taktiež prístupné len lyžiarom a Park City Mountain Resort. Bývalé mesto dolov bolo po dobu niekoľkých rokov iba mestom duchov, než ho k životu opäť prebudilo lyžovanie. Historická hlavná uliaca Park City Main Street je dosiahnuteľná na lyžiach a je skvelým miestom pre konanie rôznych akcií, je tu mnoho reštaurácii a pár pekných lokalít pre après-ski - napr. známy salón No Name Saloon & Grill alebo High West Distillery & Saloon. Každý večer v zime sa hlavná uliaca mení na párty ulicu. Nedávno došlo ku spojeniu Park City a The Canyons,, čím vzniklo lyžiarske stredisko s 27 km² zjazdoviek. Utah sa teda pre lyžiarsky zájazd naozaj oplatí. Nie je toiž len miestom s "najlepším snehom na svete", ale v porovnaní s ostatnými lyžiarskymi regiónmi v USA tu ročne napadne skoro dvojnásobné množstvo snehu.

Colorado je najobľúbenejším štátom pre zimnú dovolenku v USA, kde sa nachádzajú taktiež najznámejšie lyžiarske strediská. Mnoho slniečka, výdatný sneh, vrchol cez 4 000 m n. m. veľké strediská, moderné lanovky a vleky robia z Colorada perfektnú cieľovú destináciu pre zimnú dovolenku. Jedným z obľúbených lyžiarskych miest je Vail, kde sa spolu s Beaver Creek v roku 2015 konalo FIS svetového majstrovstva v lyžovaní. Vail a Beaver Creek ponúka veľmi dobré možnosti lyžovania a ešte lepšie služby. Mnoho prominentov tu trávi lyžiarsku dovolenku, napr. Clint Eastwood, ktorý ma dom v Beaver Creek. "Colorado Skipass" umožňuje lyžiarom a snowboadistom prístup k lyžiarskym strediskám Vail, Beaver Creek, Breckenridge, Keystone a Arapahoe Basin s celkom 772 km zjazdoviek a 117 lanovkami a vlekmi.

Znamenitým, moderným rezortom je taktiež Copper Mountain v Summit County, ktorý ešte nie je medzi turistami tak známy. Tri dedinky East Village, Copper Village a Union Creek sa nachádzajú v Copper Mountain, kde nájdete mnoho možností ubytovania od útulných horských chát až po luxusné hotelové izby. Nechýbajú tu ani lokality pre párty a dobré reštaurácie. Zimnú dovolenka prvej triedy si môžete dopriať vo viktoriánskom meste Breckenridge s pekným mestským centrom a hlavnou ulicou s mnohými obchodíkmi a šarmantné reštauráciami- Mesto má okrem toho naozaj veľa zjazdoviek! 123 km dobre upravených zjazdoviek a skvelých terénov pre tree skiing. Lyžiarske stredisko leží v nadmorskej výške medzi 2 908 a 3 914 m a je vďaka tomu veľmi isté na sneh. So Summit skipasom si užijete 639 km zjazdoviek so 111 lanovkami a vlekmi v Breckenridge, Keystone a Arapahoe Basin, rovnako ako pol dňa vo Vail a Beaver Creek. Okrem toho môžete so skipasom "Winter Park & Copper Mountain" použiť 108 km zjazdoviek v Copper Mountain a 122 km zjazdoviek vo Winter Park. Lyžiarske stredisko vo Winter Park, ktoré sa nachádza v Grand Country v North Central Colorado a je známe predovšetkým pre svoju nádhernú krajinu a strmé zjazdy.

Čo môžete ešte podniknúť počas zimnej dovolenky v USA?

Nechajte si dostatok času! Doprajte si totiž behom zimnej dovolenky v USA aj iné aktivity než lyžovanie. Môžete napríklad navštíviť blízke národné parky, ktoré sú v zime nádherné. Národné parky v Utahu a Coloráde Vám jednoducho vezmú dych. Za zmienku stojí taktiež medzizastávka v jednej z fascinujúcich metropol USA ako Chicago nebo New York. Pri mnohých letoch je cesta možná iba s medzizastávkou, tak prečo to nevyužiť?

Regióny USA

Colorado

Colorado

Najväčšie a najznámejšie lyžiarske strediská Severnej Ameriky sa nachádzajú v Colorade. Mondénne strediská ako je Vail, Beaver Creek alebo prominentný Aspen poskytujú prvotriedne zjazdovky a majú mnoho fanúšikov. Lyžovanie v nadmorskej výške 4 000 m - v Colorade žiadny problém! 300 slnečných dní v roku a priemerná výška snehu 8,5 m zaručujú perfektné podmienky pre zimné športy. Lyžiarske strediská sú navyše veľké a môžu sa pochváliť rýchlymi vlekmi, čakať tu teda nikto dlho nebude a tlačenice na zjazdovkách tú tiež neexistujú.

Lyžiarske strediská USA

Miesto (región) Zjazdovky Výška strediska
oddo
143 km 2 743 - 3 676 m

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami