Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Lyžiarske strediská Nemecko

Lyžiarske strediská Nemecko

Nemecko vlastní plochou len malú časť Álp, ale aj napriek tomu je veľkým národom zimného športu s dlhou tradíciou.

Srdcom bavorských Álp je vrch Zugspitze a so svojimi 2.962 m aj najvyšším vrchom Nemecka. Na jeho plošine sa rozprestiera jediná ľadovcová lyžiarska oblasť Nemecka.

Zimné olympijské hry sa konali v roku 1936 v Garmisch-Partenkirchen. Ďalším tradičným mestom zimných športov je Oberstdorf. Obidve miesta sú známe pretekmi svetového pohára ako aj sériou štyroch závodov v skokoch na lyžiach (turné štyroch mostíkov).

V nemeckom stredohorí sa nachádza tiež množstvo menších lyžiarskych oblastí. Stredohorie nadobúda tendenčne zo severu na juh na výške a rozlohe. Najvyšší štít pohoria Čierny les (Schwarzwald) je Feldberg s 1.493 m, za ním nasleduje Großer Arber v Bavorskom lese (Bayerischer Wald) s 1.456 m.

Après ski Nemecko

V Nemecku láka après ski bohatou ponukou športových aktivít, medzi ktoré patria napríklad prechádzky na snežniciach, sánkovanie, jazda na saniach s konským záprahom, korčuľovanie a mnoho ďalších. Trochu odpočinku je možné si dopriať v jednom z termálnych kúpeľov s pestrou ponukou wellness služieb napr. Aquaria Oberstaufen, vitálne kúpele Oberstdorf alebo kúpele Watzmann v Berchtesgadene. Čo sa kultúry týka, je juh Nemecka veľmi rozmanitý. Tunajší obyvatelia sa o tradičné oslavy a divoké zimné zvyky skutočne veľmi starajú a dodržiavajú ich. Takisto si tu môžete prehliadnuť mnohé zámky, kostoly či kláštory.

Pokiaľ si v rámci aktivít après ski chcete nazbierať skôr nejaké nové informácie, môžete zájsť na prehliadku napríklad do pivovaru, liehovaru alebo do bane v Berchtesgadene. Pri zjazdovkách nájdete snežné bary a tradičné chatky, v údolí zase reštaurácie a hostince, bary a diskotéky. Medzi špeciality južného Nemecka patria jedlá z mäsa, husté polievky, knedle a múčniky. Bavorským zvykom je tzv. „Brotzeit“, väčšinou slané občerstvenie, ktoré často pozostáva z typickej bielej klobásy a praclíka.

Výletné ciele Nemecko

Nemecko je krajina s mnohými atrakciami. Na prvé miesto patria pestré pamiatky, ktoré priťahujú turistov z celého sveta. Fanúšikovia zimných športov môžu byť vďačný, že sa lyžiarske strediská neobmedzujú iba na juh Nemecka, ale taktiež na spolkové krajiny Durínsko, Sasko a Severné Porýnsko-Vestfálsko. Jedno kde ste - zaujímavé pamiatky sú vždy na dosah ruky! Zabudnúť nesmieme ani historické mestečká, životom žiariace metropoly ako je Mníchov, Berlín, Drážďany alebo Lipsko, nádherné zámky, zaujímavé múzea a idylické jazerá. Skrátka tu je stále čo objavovať!

Vydajte sa raz po stopách nemeckých šľachticov a vezmite pod lupu svetoznámy zámok „Neuschwanstein“ v Allgäu. K zahodeniu nie je ani zámok „Sanssouci“ v Potsdame, kde kedysi žili Hohenzollernovci. Pokiaľ fandíte Martinu Lutherovi, môžete ísť tam, kde aj on býval - na Wartburg v Eisenache. Za návštevu stojí taktiež rezidencia Würzburg, čo je obrovský barokový zámok v Ludwigsburgu. Nekončiaci zoznam doplníme ešte o Bádensko-Württemberský zámok Hohenzollern a pevnosť Königsstein v Národnom parku Saské Švajčiarsko.

Pre mnohých sú zaujímavejšie zachovalé jadrá historických miest. Romantické prechádzky po uličkách Freiburgu, okolo známej riečky „Freiburger Bächle“, sú rovnako tak lákavé ako barokové mesto Heidelberg. Nürnberg, Garmisch-Partenkirchen a Lipsko sú taktiež návštevy hodné.

Milovníci kultúry budú jasať už jen pri pomyslení na výber múzeí a pamiatok - od kultúrneho dedičstva UNESCO, cez Múzejný ostrov a Židovské múzeum v Berlíne až po stuttgartské automobilové múzeum a nemecké múzeum v Mníchove, ktoré je najväčšie prírodovedecko-technické múzeum na svete. Nenechajte si ujsť pozoruhodné a pompézne sakrálne stavby, akou je napríklad „Frauenkirche“ v Drážďanoch. Kostol bol behom 2. svetovej vojny naprosto zničený a jeho následné obnovenie bolo dokončené až v roku 2005. Freiburský chrám je zároveň symbolom rovnakomenného mesta a Ulmský chrám má dokonca najvyššiu kostolnú vež, ktorú kto kedy postavil (161,53 m).

Preč od kultúry. Zaujíma vás ako se tu bude páčiť milovníkom prírody? Z radov prírodných krás musíme vymenovať nádherné jazerá, akými je napríklad jazero Bodamské s ostrovčeky Mainau a Reichenau. Rovnako krásne je Chiemské jazero s ostrovom Herreninsel alebo Königssee v Berchtesgadener Land. Ak ste fanúšikom pešej turistiky, vydajte sa smerom na Brocken, najvyššiu horu v pohorí Harz alebo rovno na Zugspitze, najvyššiu horu Nemecka.

Nemecko si obľúbili mimo iného aj rodiny s deťmi a to v neposlednom rade kvôli zábavným parkom, ktorých je tu požehnane. Príďte objaviť miniatúrny svet v Legolande alebo Europa-Park Rust s jeho 16 tematickými areálmi. Kúsok od Berlína na vás v „Tropical Islands“ na 66 000 m² dokonca čakajú tropické podmienky.

Lyžiarske strediská Nemecko

Miesto (región) Výška miesta Lyžiarske stredisko Zjazdovky Výška strediska
oddo
Berchtesgaden (Berchtesgadener Land)
573 m Region Berchtesgaden 60 km 630 - 1 800 m
Garmisch-​Partenkirchen
708 m Garmisch-​Classic, Zugspitze 60 km 732 - 2 720 m
Oberstdorf (Oberstdorf & Kleinwalsertal)
813 m Ski Oberstdorf Kleinwalsertal 118 km 820 - 2 224 m
Ramsau (Berchtesgadener Land)
670 m Region Berchtesgaden 60 km 630 - 1 800 m
Ruhpolding
656 m Unternberg 2,5 km 710 - 1 417 m
Schönau am Königssee (Berchtesgadener Land)
630 m Región Berchtesgaden 60 km 630 - 1 800 m
Viechtach (Bavorský les)
450 m St. Englmar 11,6 km 720 - 1 030 m
Willingen
550 m Willingen 16 km 580 - 838 m

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami