Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Thaur

214 Počet hodnotení:

88 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,5
Lyžiarska oblasť 8,0

Lyžiarske stredisko Glungezer

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 304 m Kabínkové lanovky: 1
Najnižší bod: 950 m Zjazdoviek celkom: 23,5 km
Výška dediny: 633 m
Zjazdovky:
6,5 km
Vlekov celkom: 7
Zjazdovky:
16 km
Kotvové vleky: 5
Zjazdovky:
1 km
Sedačkové lanovky: 1

Lyžiarske stredisko Glungezer

So skipasom "Glungezer" máte prístup na dobre upravené zjazdovky s celkovou dĺžkou 23 km medzi 950 a 2 304 m n. m. Zjazdovky Vás prevedú nádhernou krajinou, v ktorej Vás bude najmä na vrcholkoch sprevádzať dych berúci výhľad do údolia rieky Inn a na vrchol severného pásma hôr. Nástup do lyžiarskeho strediska sa nachádza v Tulfes. Od zimnej sezóny 18/19 ponúka lyžiarske stredisko navyše novú desaťmiestnu kabínkovú lanovku "Glungezerbahn I", ktorá nahradí dvojsedačkový vlek a zabezpečí pohodlný vstup do lyžiarskeho strediska. Milovníci zimných športov si tu môžu vychutnať zjazdy do údolia, kde si môžu odpočinúť v jednej z príjemných horských chát. Pre rodinu s deťmi bude Glungezer tou správnou voľbou, pretože sa tu nájdu prehľadné a jednoduché zjazdovky na širokých svahoch. Pre všetkých zdatnejších lyžiarov je vyhradený zjazd do údolia Tulfes zo Schartenkogelu, ktorý je s dĺžkou 15 km jedným z najdlhších v Tirolsku.

Pokročilí lyžiari majú možnosť si vyskúšať zjazd FIS s dĺžkou 9 km s výškovým rozdielom 1 500 m. Fanúšikovia freestylu sa môžu vyblázniť vo Funparkoch na Schartenkogelu.
Plán zjazdoviek Glungezer
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Thaur

Ak chcete zažiť v Rakúsku skutočne zaujímavú noc, potom by ste sa mali vydať do cca 30 km vzdialeného lyžiarskeho strediska Oberperfuss am Ranger Köpfl, ktoré ponúka možnosť nočného lyžovania. Stredisko ponúka 2,5 km dlhú umelo osvetlenú zjazdovku, na vrchol ktorej vyvezie nočných lyžiarov osemmiestna kabínková lanovka. Nočné lyžovanie je k dispozícií pri dostatočnom množstve snehu vždy v utorok a piatok od 18:30 do cca 22:30 hod. Kto bude mať nočného lyžovania už dosť, ten si môže oddýchnuť v troch originálnych horských chatách a vychutnávať si pohľad na hviezdy.

Après ski Thaur

Thau patrí k stredískách s pokojnejším après-ski. Útulné reštaurácie a kaviarne pozývajú k príjemnému posedeniu po náročnom dni na zjazdovkách. V Thaure sa toho ponúka veľa predovšetkým pre milovníkov kultúry - návšteva zámku Thaur, ktorý je symbolom dediny, by mala byť určite súčasťou Vášho programu.

Tí, ktorí hľadajú väčšiu rozmanitosť, si môžu urobiť výlet do Innsbrucku. Tu na Vás čakajú mnohopočetné nákupné možnosti, butiky, kaviarne a múzeá. Aj nočné sovy si v hlavnom meste Tirolska prídu na svoje. Tým, ktorí uprednostňujú zimné aktivity odporúčame zimnú turistiku, zimný štadión alebo jednu z niekoľkých osvetlených sánkarských dráh.

Vrcholom pre tých, ktorí majú radi adrenalín v krvi je razantná jazda na boboch pre hostí po olympijskej dráhe. Kto si potrpí na zimné športy, mal by v každom prípade vyskúšať tradičný šport zvaný "Klumperspaß. Pri ňom sa jazdí po zjazdovke na saniach, ale iba s jedným podvozkom. Určite si to nenechajte ujsť!

Snowpark: Jib-Park Thaur

Lyžiarsy región "Olympia SkiWorld Innsbruck" a najmä lyžiarske strediská "Glungezer" a "Rangger Köpfl" stoja za zmienku a to nielen z hľadiska veľkolepých zjazdoviek. Obzvlášť pre fanúšikov freestylu sa tu ponúka niekoľko možností, ktoré zaručujú nezabudnuteľný zážitok začiatočníkom aj profíkom.

V stredisku Glungezer si prídu na svoje ako rodiny, tak aj freestyleri. Od zimy 2011/12 sa tu nachádza tzv. "Jib Park": ľudia závislí od adrenalínu tu môžu očakávať rôzne prekážky, ktoré niekoľkokrát počas sezóny menia svoje miesto. Výsledkom je tak vždy nová kombinácia, ktorá sa dokonale prispôsobí danému terénu. Táto rozmanitosť umožňuje využívanie snowparku naplno nielen ambicióznymi freestylermi, ale aj tými, ktorí sa nimi ešte iba chcú stať. V apríli počas Glungezer Jib Festu môžu všetci odvážlivci všetkých vekových skupín preukázať svoje zručnosti a súťažiť s ostatnými.

Tí, ktorí nemajú tak vysoké očakávania na set-up, budú úplne spokojní aj so snowparkom Oberperfuss. Prehľadný počet skokov, railov, slidov a boxov poskytuje dostatok materiálu na dobrú porciu zábavy a dokonale dopĺňa ponuku ostatných stredísk.

Lyžiarske stredisko Glungezer nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Glungezer

Výsledok testu Glungezer sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(3,2 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Thaur

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Thaur

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter